پرتال دانشجویی   |   پرتال اساتید و کارکنان   |   پست الكترونيكي   |   تماس با موسسه   |   سامانه های اداری ۱۴۰۳/۵/۳

خدمات امور آموزشي بين الملل (دانشجويان غير ايراني)

سامانه سازمان امور دانشجويان

اطلاعیه مهم:
بدینوسیله به اطلاع کلیه‌ی دانشجویان تبعه کشور افغانستان می‌رساند با عنایت به اینکه دانشجویان افغانی برای اخذ روادید تحصیلی ملزم به خروج از کشور بوده و به ویژه امکان ارائه‌ی روادید برای دانشجویان پسر افغانی در داخل کشور وجود نداشته است، اکنون اداره‌کل امور کنسولی وزارت محترم امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران با حضور دانشجویان پسر افغانی نیز برای اخذ روادید تحصیلی در جزیره‌ی کیش موافقت نموده است. لذا بر این اساس امکان اخذ روادید برای کلیه‌ی دانشجویان دختر و پسر افغانی در جزیره‌ی کیش فراهم گردید تا برای اخذ روادید تحصیلی ملزم به خروج از کشور نگردند.

بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی پلیس محترم مهاجرت و گذرنامه، مبلغ جریمه هر روز اقامت غیرمجاز اتباع غیرایرانی در سال 1400، روزانه 2000000 ریال می‌باشد. لذا ضروری است دانشجویان غیرایرانی حداكثر 35 روز قبل از اتمام تاریخ اقامت معتبر نسبت به انجام امور کنسولی خود اقدام نمایند. در غیراینصورت و ارتکاب اقامت غیر مجاز بر اساس قوانین و رویه موجود از سوی پلیس محترم مهاجرت و گذرنامه امکان بخشش و مساعدت جریمه مقدور نمی‌باشد.
شماره حساب بانک مرکزی جهت واریز مبلغ جریمه:
شماره حساب: 150100004001000901013327
شماره شناسه: 387011582150112009120012345678
نام حساب: خزانه داری کل- ناجا تمرکز درآمد اقامت غیر مجاز اتباع

پذیرش و شروع به تحصیل دانشجویان غیرایرانی صرفاً با اخذ تایید صلاحیت عمومی در سامانه متمرکز ثبت‌نام و استعلام اتباع غیرایرانی متقاضی تحصیل در جمهوری اسلامی ایران از طریق ثبت درخواست در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به آدرس https://portal.saorg.ir/ و دریافت روادید تحصیلی از پلیس مهاجرت و گذرنامه میسر می‌باشد

تحویل مدارک تحصیلی به دانشجویان غیرایرانی پس از فراغت از تحصیل، انصراف از تحصیل و یا اخراج آموزشی، تنها پس از اتمام فرآیندهای کنسولی و ارائه گذرنامه ممهور به مهر خروج قطعی امکانپذیر است.

متقاضیان تحصیل و دانشجویان غیر‌ایرانی موظف هستند برای اخذ روادید خروج حداکثر 25 روز قبل از خروج از کشور به امور کنسولی دانشگاه مراجعه نمایند. یادآوری می‌گردد، دانشجو تا زمانی که از انجام فرآیند صدور روادید خروج خود اطمینان حاصل ننموده است، مجاز به هماهنگی برای سفر و اخذ بلیت نمی‌باشد.

متقاضیان تحصیل موظفند مراحل اخذ گذرنامه، روادید و اقامت تحصیلی خود را حداکثر تا پایان نیم‌سال دوم سال پذیرش انجام دهند و هم‌چنین پذیرفته‌شدگان غیرایرانی پس از اخذ روادید تحصیلی مکلفند ظرف مدت 8 روز پس از ورود به ایران به امور کنسولی دانشگاه مراجعه و مراحل اخذ صدور پروانه‌ی اقامت تحصیلی آنان انجام شود.

Copyright ©

طراحی و پیاده سازی: مرکز آمار و فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی کاویان

شماره هاي تماس با موسسه
خراسان رضوی، مشهد مقدس، ساختمان مركزي
مسير 1: بلوار الهيه، الهيه 40
مسير 2:بلوار صادقيه، صادقيه 5 (مقابل هتل بين المللي نوين پلاس)
شهید اکبری ذوق 25
کد پستی: 9186374915
Email: info@kavian.ac.ir